Rejestracja
 Strona główna    Profil    Dodaj tekst   Katalog    Kontakt 
Menu
Menu główne
Strona główna
Tytułem wstępu
O fantasy
Autorzy
Recenzje
Zapowiedzi
Fragmenty
Wywiady
Artykuły
Opowiadania
Konkursy
Archiwum
Galeria
Poleć nasz serwis
Partnerzy

Katalog
Strona główna
Książki
Kategorie
Terminologia

Pomocne
Kontakt
Linki
Szukaj
FAQ
Mapa serwisu
 
Ostatnie recenzje
 Zapach domów innych ludzi – Bonnie-Sue Hitchcock
 Zawód: Wiedźma – Olga Gromyko
 Przewodnik Pani Bradshaw. Ilustrowany informator o drogach żelaznych – Terry Pratchett
 Człowiek, który spadł na ziemię – Walter Tevis
 Rok szczura. Świeca – Olga Gromyko
 
Losowa pozycja
Dziecko z miasta przeszłości
 
Katalog - dodano
 Wilcze leże
- Andrzej Pilipiuk
 Koralina (wyd.tw)
- Neil Gaiman
 Kolacja dla wrony
- Jonathan Carroll
 Alvethor. Pandemia
- Magdalena Kałużyńska
 Prawo do zemsty
- Denis Szabałow
 
- skomentowano
 Sopel cz.1
- Paweł Kornew
 HEL 3
- Jarosław Grzędowicz
 Evna
- Siri Pettersen
 Rok szczura. Świeca
- Olga Gromyko
 Na przekór przeznaczeniu
- Oksana Pankiejewa
 
Fragmenty: Trochę Tlenu
Fragmenty
 Mae mieszkała we wsi, którą podłączono do Sieci jako ostatnią na świecie.
Potem wszyscy oprócz niej weszli w Tlen.
Mae była ekspertem modowym swej wioski. Oceniała makijaż, sprzedawała kosmetyki, dostarczała dobre sukienki. Każda gospodyni potrzebuje przynajmniej jednej dobrej sukienki. Szkicowała, co się nosi w stolicy. I zawsze dodawała coś od siebie, coś wyjątkowego: jasnozieloną chustę z cekinami, marszczoną koronkową kryzę z kolorowym haftem. Dobrą sukienkę nosi się na pokaz.
– Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, jaskrawe barwy do nas pasują – doradzała.

Zapraszam do lektury obszernego fragmentu powieści "Tlen" Geoffa Rymana.
Zamieszczono dnia 12-05-2017 o godz. 19:50:38
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Człowiek z sąsiedztwa w zajawce
Fragmenty
 Tibor Tarent jechał już bardzo długo i z bardzo daleka, przerzucany przez urzędników pomiędzy granicami i strefami, traktowany z szacunkiem, choć zmuszany do szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. I to najróżniejszymi środkami lokomocji – śmigłowcem, pociągiem o zasłoniętych oknach, jakąś szybką łodzią, samolotem, na koniec mebsherem – transporterem opancerzonym. W końcu trafił na kolejny statek, tym razem prom pasażerski, gdzie czekała przygotowana kajuta.

Zapraszam do lektury obszernego fragmentu powieści "Człowiek z sąsiedztwa" Christophera Priesta.
Zamieszczono dnia 10-05-2017 o godz. 20:25:22
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Krwawe zwierciadło we fragmencie
Fragmenty
 Jak domowy niewolnik, który zmiata śmieci na kupkę, Orholam zebrał w stosie wszystkie grzechy i okropieństwa tego świata. Pogwizdując dziecinną piosenkę, zgromadził barbarzyńskie czyny, okrucieństwa i akty przemocy, podczas gdy Gavin leżał na plecach z rozłożonymi rękami w samym środku tego wszystkiego i szamotał się w więzach. Z szufelką napełnioną po brzegi żrącymi grzechami Orholam po raz pierwszy odwrócił się do Gavina.
Kiedy to uczynił, jego twarz była oślepiająco jasna, niepoznawalna, kłąb ostrego jak brzytwa światła, ale kącik ust i broda drgnęły w radości typowej dla oprawcy.
Servient omnes – powiedział Orholam.

Zapraszam do lektury fragmentu książki „Krwawe zwierciadło” Brenta Weeksa. Wydał ją MAG.
Zamieszczono dnia 18-04-2017 o godz. 07:48:27
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Slade House we fragmencie
Fragmenty
 Cokolwiek mama teraz mówi, zdążyło już utonąć w spalinowym ryku silnika odjeżdżającego autobusu, zza którego wyłonił się pub The Fox and Hounds. Na szyldzie są trzy beagle okrążające lisa. Za chwilę rzucą się na niego i rozerwą na strzępy. Na tablicy drogowej pod szyldem jest napisane: WESTWOOD ROAD. Mama mówi, że lordowie i ladies są bogaci, więc spodziewałem się basenów i lamborghini, ale Westwood Road na moje oko wygląda całkiem normalnie. Zwykłe domy z cegieł, szeregowce i bliźniaki, z ogródkami od frontu i normalnymi samochodami. Mokre niebo ma kolor poszarzałej chusteczki do nosa.

Zapraszam do lektury fragmentu powieści „Slade House” Davida Mitchella. Pozycję wydał MAG w ramach cyklu "Uczta Wyobraźni".
Zamieszczono dnia 20-03-2017 o godz. 19:15:34
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Akuszer Bogów w zajawce
Fragmenty

Miała spojrzenie drapieżnika dość inteligentnego, by nie polować z głodu, ale z wyrachowania – dla satysfakcji płynącej ze zwycięstwa. Jej twarz prawie nigdy nie zdradzała emocji, a przecież znałam ją na tyle, by wiedzieć, że w jej głowie właśnie przeskakują trybiki. „Bardziej opłaca mi się ją zabić czy utrzymać przy życiu?”, szacowała, wbijając we mnie chłodne spojrzenie. I to oczywiście była moja wina. Znów ją zawiodłam.


Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Akuszera Bogów'' Anety Jadowskiej, która ukaże się 15 lutego.
Zamieszczono dnia 04-02-2017 o godz. 20:06:17
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Lord Wieży we fragmencie
Fragmenty
 Wychowano mnie w luksusach. Ale nie mam poczucia winy, w końcu nie wybiera się rodziców. Nie wstydzę się też dzieciństwa spędzonego w dobrobycie, wśród licznych służących i najlepszych nauczycieli, którzy dbali i kształtowali mój utalentowany i zawsze spragniony wiedzy umysł. Historia mojej młodości nie jest zatem opowieścią o bohaterskiej walce z przeciwnościami, z niesprawiedliwością losu.

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Lord Wieży" Anthony'ego Ryana, drugiego tomu trylogii Kruczy Cień.
Zamieszczono dnia 26-11-2016 o godz. 20:11:40
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Piąta pora roku we fragmencie
Fragmenty
 Zacznijmy od końca świata, dobrze? Miejmy to z głowy i przejdźmy do ciekawszych rzeczy.
Najpierw osobisty koniec. Podczas nadchodzących dni w kółko będzie wyobrażała sobie śmierć swojego syna, próbując znaleźć sens w czymś tak bardzo sensu pozbawionym. Przykryje drobne, pokiereszowane ciało Uchego kocem – oprócz twarzy, bo chłopiec boi się ciemności – i będzie siedziała obok, odrętwiała, obojętna na świat, który kończy się dookoła. W niej świat już się skończył, a przecież żaden taki koniec nie nastaje po raz pierwszy.


Zapraszamy do lektury fragmentu książki N.K. Jemisin ''Piąta pora roku''. Pozycja ukaże się 23 XI za sprawą wydawnictwa Sine Qua Non.
Zamieszczono dnia 19-11-2016 o godz. 16:26:37
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Zajawka Prawodziejki
Fragmenty
 Wszystko poszło kompletnie nie tak.
Żaden z pochopnie wymyślonych przez Safiyę fon Hasstrel planów zorganizowania zasadzki nie rozwijał się po jej myśli. Po pierwsze, ten czarny powóz z błyszczącą złotą chorągwią nie był tym celem, na który Safi i Iseult czekały. Co gorsza, za nim podążało osiem rzędów strażników miasta mrużących oczy w świetle południowego słońca.
Po drugie, Safi i Iseult nie miały się gdzie podziać. Siedziały na wapiennej skale, poniżej której biegła zakurzona jedyna droga do Veñazy. Dalej rozpościerało się bezkresne turkusowe morze. Siedemdziesiąt stóp klifu, o który rozbijały się wzburzone fale i jeszcze bardziej wzburzone wiatry.


Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Prawdodziejka'' Susan Dennard, która wkrótce trafi do księgarń.
Zamieszczono dnia 06-10-2016 o godz. 19:13:13
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Odnowiony Elantris już jest
Fragmenty
 Książę Raoden z Arelonu obudził się tego ranka wcześnie, zupełnie nieświadomy tego, że został potępiony na wieczność. Wciąż rozespany usiadł na łóżku i zamrugał w słabym blasku poranka. Przez okna balkonowe widział wznoszące się w pewnej odległości ogromne miasto Elantris, jego potężne mury dominowały nad mniejszym Kae, w którym mieszkał Raoden. Mury Elantris były niewiarygodnie wysokie, ale książę widział wznoszące się za nimi szczyty czarnych wież. Ich połamane iglice sugerowały ukrytą za nimi upadłą wielkość.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Elantris'' Brandona Sandersona, która w odnowionej szacie trafiła właśnie do księgarń.
Zamieszczono dnia 15-09-2016 o godz. 19:48:49
[ Skomentuj ]
Fragmenty: ''Czterdzieści i cztery'' we fragmencie
Fragmenty
 Stanęli o zmroku, dobrą godzinę po tym, jak sylwetka ostatniego carskiego wszędołaza zniknęła na horyzoncie, ponad koronami drzew. Zwalili się bez sił na mech i mokrą, pachnącą zbutwiałym drewnem trawę; pod wygięte, pradawne konary litewskiego matecznika. Odłożyli stare rusznice, gwintówki, muszkiety. Zdjęli czapki. Ktoś miętolił w dłoniach różaniec. Ktoś inny z namaszczeniem dopijał ostatni łyk gorzałki. Pozostali znieruchomieli, jak omszałe kamienie, które ich otaczały.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Czterdzieści i cztery'' Krzysztofa Piskorskiego.
Zamieszczono dnia 14-09-2016 o godz. 20:46:20
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Czerwień we fragmencie
Fragmenty
 – Gdzieś musi się toczyć wojna, sierżant Vasquez. To życiowa prawda. Bez konfliktu o przyzwoitym zasięgu zbyt wielu międzynarodowych przedsiębiorców wojennych wypadłoby z interesu. Jeśli więc na horyzoncie nie majaczy w naturalny sposób żadna wojna, może pani liczyć, że PW się zbiorą, żeby taką sprokurować.
Mój wykład instruktażowy nie spełnia ogólnowojskowych standardów. Wygłaszam go na otoczonym murami placu apelowym fortu Dassari, gdy moja PGB – połączona grupa bojowa – przygotowuje się do nocnego patrolu.


Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Czerwień'' Lindy Nagata, pierwszy tom militarnej SF. Książkę wyda Rebis.
Zamieszczono dnia 05-09-2016 o godz. 19:03:14
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Nigdziebądź we fragmencie
Fragmenty

Uciekała już od czterech dni, rozpaczliwie umykając w głąb chaotycznych korytarzy i tuneli. Była głodna, wyczerpana i bardziej zmęczona niż to fizycznie możliwe. Z coraz większym trudem otwierała każde kolejne drzwi. Po czterech dniach ucieczki znalazła sobie kryjówkę: małą kamienną norę pod światem. Była tu bezpieczna; taką przynajmniej miała nadzieję. W końcu zasnęła.

Zapraszam do lektury fragmentu książki "Nigdziebądź" Neila Gaimana.
Zamieszczono dnia 02-09-2016 o godz. 19:52:15
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Przeznaczenie Błazna we fragmencie
Fragmenty
To, że tak zamierzchłe wydarzenia potrafią przebić się przez lata i zatopić szpony w czyimś życiu, wypaczając wszystko, co dzieje się później, czasami wydaje się niesprawiedliwe. Może jednak stanowi to wyraz ostatecznej sprawiedliwości: jesteśmy sumą wszystkiego, co uczyniliśmy, dodaną do sumy wszystkiego, co uczyniono nam. Nikt z nas nie może od tego uciec.
Zatem wszystko, co kiedykolwiek powiedział mi Błazen, i wszystko, co pozostawił niedopowiedziane, dodało się do siebie. A sumą tego działania było to, że go zdradziłem.

Zapraszam do lektury fragmentu książki ''Przeznaczenia Błazna'' Robin Hobb.
Zamieszczono dnia 02-09-2016 o godz. 18:35:37
[ Skomentuj ]
Fragmenty: Fragment z Dzielnicy Cudów
Fragmenty
 Odprowadzali mnie spojrzeniem, gdy zakrwawiona i w poszarpanym ubraniu opuszczałam pokój odpraw i długim korytarzem wlokłam się do szatni. Może obstawiali, kiedy zemdleję. Jakbym miała im dać taką satysfakcję. Zresztą większość tej krwi nie była moja. Gdyby byli ze mną na robocie, widzieliby spektakularne omdlenie wąpierza – coś, czego nie zapominasz szybko.

Zapraszam do lektury fragmentu książki. ''Dziewczynę z Dzielnicy Cudów'' Anety Jadowskiej, pierwszy tom cyklu ''Nikita''.
Zamieszczono dnia 31-08-2016 o godz. 12:00:26
[ Skomentuj ]
Fragmenty: ''Orzeł Biały'' we fragmencie
Fragmenty
 Gdyby ktoś znalazł się wśród zgromadzonych na skraju lasu orków, a dobrze znał niemiecki, być może zrozumiałby powarkiwania Zielonoskórych. Piszemy „być może”, bo zniekształcone szczęki i wynaturzone uzębienie mocno upośledzały dykcję potomków Manna, Kanta, Goethego i Grossa (i jeszcze Marksa).
Usłyszałby wtedy, zgodnie z zapiskami Henryka Donieckiego, kronikarza specjalizującego się w Rubieżach Zachodnich, taki mniej więcej dialog:...


Zapraszam do lektury fragmentu książki. ''Orzeł Biały'' Marcina Przybyłka.
Zamieszczono dnia 24-08-2016 o godz. 16:28:34
[ Skomentuj ]
Wygraj książkę
 
Już w sprzedaży


 
Patronujemy
 
Ostatnie komentarze
  Achromatopsję zdobyli...
  Kuszącą książkę zdobyli...
  Nieśmiertelnego poznają...
  Konkurs od Czwartej Strony
  Konkurs od Czwartej Strony
 
Szukajpowered by FreeFind
 Wszystkie znaki na tej stronie są zastrzeżone. PHP-Nuke Copyright © 2006 by Francisco Burzi.
Komentarze, artykuły, szata graficzna należą do ich twórców.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej